Haber

Nevşehir’de Kızılırmak’ta Tekne Alabora Oldu: Bir Kişi Kayıp

NEVŞEHİR’in Avanos ilçesinde Ahmet Özalp ve Yusuf Bozkuş (35), Kızılırmak’ta gezintiye çıktıkları teknenin alabora olması sonucu suya düştü. Özalp yüzerek kıyıya çıkmayı başarırken, Bozkuş akıntıya kapılarak uzaklaştı. Arama kurtarma çalışması başlatılırken, bölgeye Konya’dan dalgıçlar sevk edildi.

Olay, Kızılırmak’ın Avanos ilçesine bağlı Ortamahalle mevkiinde saat 20.00 sıralarında meydana geldi. Çömlek ustası Yusuf Bozkuş, öğretmen arkadaşı Ahmet Özalp ile Kızılırmak’ta tekne gezisine çıktı. İki arkadaş Kızılırmak’ta ilerlerken tekne ve şelale akıntıya kapıldı. Özalp öğretmen yüzerek uzaklaşırken, arkadaşı Yusuf Bozkuş akıntıya kapıldı.

Haber verilmesi üzerine olay yerine AFAD, itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen ekipler, Bozkuş’u bulmak için çalışma başlattı. Olayla ilgili bilgi veren Avanos Kaymakamı Olgun Öner, “Bugün Avanos’umuz için talihsiz bir gün. Bugün 3. boğulma vakamız. Maalesef Kızılırmak’ta 9 ve 10 yaşlarında 2 kardeşimizi kaybettik. Cenazelerini de cenazelerini aldık. Akşam saat 20.00 sıralarında 2 vatandaşımızı da kaybettik.Şişme botla nehirde gezinirken bir anda botun alabora olması sonucu Ahmet Özalp hocamız kendi imkanlarıyla kenara gitti. şelale dediğimiz bir yerde makul bir noktada ama tahmin ediyoruz ki diğer esnafımız Yusuf Bozkuş kendi çabasıyla tekneden atlamaya çalışırken nehirde kayboldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu